رنج‌روور ۲۰۱۹ لندروور، مدل P400e

منتشر شده در ۱۳ شهریور ۱۳۹۷

لندروور از رنج‌روور هیبرید اسپرت ۲۰۱۹ خود رونمایی کرد.


این مدل اسپرت P400e همان قدرت رنج‌روور P400e استاندارد را دارد. اما نیروی محرکه‌ی این مدل هیبریدی شامل موتور چهار سیلندر با توربوشارژ دو لیتری، یک موتور الکتریکی، و یک باتری ۱۳.۱ کیلووات-ساعتی یونی لیتیومی است.

صفر تا صد این ماشین در ۶.۳ ثانیه است و با قدرت ۳۹۸ اسب بخار و گشتاور ۴۷۲ پوند فوت عملکردی قابل توجه دارد.

ظاهر و کارایی آن چندان متفاوت با مدل‌های قبلی نیست اما یکسری ویژگی‌های تکنولوژیکی ایمنی و کمکی به آن اضافه شده است، به عنوان مثال، پایش نقطه‌ی کور، ترمز اضطراری، سیستم نگهداری روی خط، شناسایی علائم راهنمایی، نظارت وضعیت راننده، و دوربین ۳۶۰ درجه.

یکی از اهدافی که لندروور در این مدل به آن نائل شده، الکتریکی کردن آن است. از طریق فشردن یک دکمه‌ی تعبیه‌شده در کنسول مرکزی می‌توان حالت EV را انتخاب کرد که در آن تنها از نیروی الکتریسیته برای به حرکت درآوردن خودرو استفاده می‌شود. این حالت حداکثر تا سرعت ۱۳۷ کیلومتر در ساعت عملکرد دارد و اعمال فشار غیر متعارف بر پدال گاز موجب بیدار شدن پیشرانه احتراق داخلی می‌شود.

علاوه بر این‌ها، لندروور یک سیستم سنجش Wade را برای این مدل در نظر گرفته که هنگام عبور از دریاچه یا رودخانه عمق آب را مشخص می‌کند.


این سنسورها در زیر آینه و برخی قسمت‌های بیرونی این خودروی شاسی‌بلند قرار گرفته است و اگر بیش از حد در آب فرو برود به راننده هشدار می‌دهد.

قیمت این ماشین از ۷۸،۳۰۰ دلار شروع می‌شود.

۱۳ شهریور ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.