سالادهایی برای پیک‌نیک

منتشر شده در ۲۷ خرداد ۱۳۹۷

سالادهایی برای پیک‌نیک، سالادهای ساده‌ای هستند که می‎‌توانید پیش از سفرهای خود درست کرده و لذت سفر خود را چند برابر کنید

سالادهایی برای پیک‌نیک، دستورالعمل ساده‌ و مینیمالی دارند و به‌راحتی می‌توان آنها را آماده و از مزه آنها لذت برد. در ادامه آماده کردن دو سالاد را به شما آموزش خواهیم داد.

سالاد پیک‌نیکی نعنایی

اولین سالاد برای پیک‌نیک ما برای  آماده شدن نیاز به 20دقیقه زمان دارد و می‌تواند برای دو تا چهار نفر کافی باشد. برای آماده‌سازی این سالاد نیاز به دو سیب‌زمینی متوسط دارید که با پوست‌کن، پوست آنها جدا شده و به‌طور منظم قاچ خورده باشند. چهار عدد تربچه، یک دسته نخود، فلفل قرمز، یک لیموی سایز متوسط، یک دسته نعنای تازه، یک دسته کرفس، پنیر پارمزان، آب لیموی تازه، بادام و روغن زیتون یا بالزامیک مواد اولیه دیگر این سالاد را تشکیل می‌دهند. برای درست کردن این سالاد ابتدا باید سیب‌زمینی‌های برش خورده، تربچه، شاخه‌های نخود و فلفل دلمه‌ای قرمز را در یک کاسه قرار دهید و با نعناع، لیمو، نمک و فلفل آماده کنید. سپس گرد نعنا، کرفس، پنیر پارمزان و تربچه را به آن اضافه کنید. لیموهای تازه را روی محتویات بشقاب فشار داده تا آب‌لیموی تازه به کل سالاد افزوده شود. سپس کمی از روغنی که مایل هستید را روی سالاد ریخته و بسته به ذائقه‌تان به آن نمک، فلفل یا هر ادویه‌ای که دوست دارید، اضافه نمایید. فراموش نکنید بادامها را هم روی سالاد بگذارید. حالا سالاد شما آماده همراهی شما در سفر است.

سالاد گوجه و نان

این سالاد پیک‌نیکی نیز تنها نیاز به 20دقیقه زمان برای آماده‌سازی دارد و می‌تواند برای دو تا چهار نفر کافی باشد. برای درست کردن این سالاد پیک‌نیکی نیاز به گوجه‌فرنگی‌های یک اندازه و یک رنگ دارید که تعداد آن بستگی به تمایل شما دارد. یک‌ونیم پیمانه نمک دریایی، نیم پیمانه شکر، یک یا دو عدد هندوانه کوهی (همان هندوانه ابوجهل خودمان!)، نصف پیاز، دو تکه نان برش خورده، 10گرم زیتون سیاه قاچ خورده، مقداری ریحان تازه و در نهایت چهار پیمانه روغن زیتون تازه مواد اولیه این سالاد را تشکیل می‌دهند. برای درست کردن این سالاد ابتدا باید در یک کاسه گرد بزرگ، گوجه‌فرنگی‌ها را با نمک دریایی و شکر به مدت 10 تا 15دقیقه بگذارید تا آب گوجه‌ها گرفته شود. در کاسه‌ای دیگر، پیازها را با کمی سرکه مخلوط کنید. نان‌های برش خورده را در آب گوجه‌فرنگی و هندوانه کوهی خیس کنید تا آب به خرد آن برود. سپس به نان، زیتون‌ها و ریحان را اضافه کنید. حالا روغن زیتون و پیاز آغشته به سرکه را روی سالاد بریزید و از طعم آن لذت ببرید. فراموش نکنید ریحان تازه را برای زیباتر شدن و طعم گرفتن بیشتر سالاد روی آن بگذارید. نوش جان!

 

 

 

۲۷ خرداد ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.