اسرار پشت پرده امپراطوری نوتلا

منتشر شده در ۱۸ تیر ۱۳۹۷

امپراطوری نوتلا از کجا شروع شد؟ کم‌تر کسی است در جهان نام نوتلا را نشنیده باشد، همان کاکائوی خوشمزه داخل شیشه که همه‌جا می‌توان آن‌را یافت. اما کسی از پشت پرده امپراطوری نوتلا خبر ندارد.

پشت دیوارهای امپراطوری نوتلا

امپراطوری نوتلا از کجا شروع شد؟ با سفر به حومه آلبا، شهری در ایتالیا که به دوران روم باستان می‌رسد، متوجه دیوارهای بتنی ده فوتی با دروازه‌های فولادی و نگهبانان زیاد می‌شوید که در نگاه اول تصور می‌کنید یک دژ نظامی یا یک پایگاه هسته‌ای در پشت این دیوارها و نگهبان‌ها وجود دارد! اما اینطور نیست و پشت این دیوارهای عظیم، یک کارخانه شکلات قرار دارد که متعلق به خانواده میلیاردر فررو است. خانواده‌ای که کیندر، نوتلا، تیک‌تاک و مون‌چری را تولید می‌کند. یکی از ثروتمندترین خانواده‌های جهان که شهرت محصولات آنها بین‌المللی و ثروت‌شان بیش از آن‌چیزی است که تصورش را می‌کنید. اینجا امپراطوری نوتلا است.

ارتش امپراطور نوتلایی‌ها

پشت دیوارهای امپراطوری نوتلا چه خبر است؟ با ورود به دژ فولادین، خط‌های تولید کیندر نمایان می‌شود. جایی‌که صدها کارگر یک‌دست از پای نمایشگرهای‌شان، تک‌تک کیندرها را نظارت می‌کنند و تنها یک حباب هوا روی خط تولید کافیست تا کل محصول تولیدی را خراب کند. سرعت بالای تولید، چشمان دقیق کارگرها، نظارت تولید و اسکن محصولات همگی شما را به شگفتی وا می‌دارد، گویی در مخفی‌ترین پایگاه هسته‌ای جهان، مشغول تولید بمب هستند! اما اینها تنها شکلات است. شکلاتی با دقت تولید بسیار بالا. در جاهای دیگری از کارخانه محصولات نوتلا، تخم‌مرغ‌های شانسی، آدامسهای تیک‌تاک و شکلاتهای بینظیر فررو تولید میشود.

امپراطور قلعه نوتلا

جووانی فرروی 53ساله، امپراطور این دژ است و شعار او «جدیت و کیفیت» است. همین شعار باعث شده است تا محصولات متنوع این خانواده اشرافی، تمامی مرزها را در نوردیده و تمام مردم جهان حداقل یکی از محصولات آنها را خورده باشند. پس از فوت پدر و برادرش، جووانی انقلابی عظیم در کار ایجاد نمود و شروع به خریدن رقبای خود همچون نستله، ام‌اند‌ام، اسنیکرز و برندهای دیگر کرد تا تنها تولیدکننده کاکائو و شکلات در جهان باشد و امپراطوری خانواده خود را گسترش دهد. کافیست بدانید او برای خرید برند انگلیسی تابلرون یا همان شکلات‌های سه‌گوش دوست‌داشتنی 170میلیون‌دلار و برای خرید نستله، 2.8میلیارددلار هزینه کرده است. این جوان بلند پرواز امپراطوری نوتلا را هدایت میکند.

نوتلا پشت میله‌های زندان

شکلات دوست‌داشتنی نوتلا تنها یک برند پول در بیار نیست و بارها حاشیه‌های زیادی برای خانواده‌ فررو ایجاد کرده است. در سال 2013، نوتلا که سر میز تمام دانشجویان آمریکایی سرو می‌شد، حاوی مواد مخدر بود و همین پای خانواده فررو را به دادگاه کشاند. یا فرانسوی‌ها بارها با نوتلا به جنگ پرداخته و این برند را تحریم یا کنار گذاشته‌اند. نوتلا بارها از سوی دادگاه‌های حوزه غذا و بهداشت به استفاده از پالم متهم شده است و بارها رقبای این برند معتبر از امپراطوری و نحوه برخورد خانواده فررو با محصولات‌شان شکایت کرده‌اند اما هیچ‌کدام از این موارد و حاشیه‌ها باعث نشده است تا ذره‌ای از محبوبیت نوتلا در بین مردمان جهان کاسته شود. کیفیت همان است و نمی‌توان به‌راحتی از این برند خوشمزه دست کشید.

خانواده فررو در ایتالیا

امپراطوری نوتلا از لوکزامبورگ

این روزها جووانی فررو، تولیدات و محصولات خود را از کاخ منحصربه‌فرد خود در لوکزامبورگ اداره می‌کند و روزانه میلیون‌ها دلار ثروت کسب می‌کند و با دیدگاه متفاوتش نسبت به پدر و برادرش، مشغول خرید هر برندی در جهان است تا امپراطوری خود را مستحکم‌تر و نام خود را بر تولید هر شکلاتی در جهان ثبت کند. منتقدان معتقدند اگر تنها یک قدم اشتباه بردارد، میلیاردها دلار سرمایه خانوادگی را بر باد داده است و دیگر نامی از خانواده فررو در میان نخواهد بود اما جووانی معتقد است که می‌داند چه می‌کند و تیک‌تیک افزایش دلارهای بانکی این خانواده نشان می‌دهد که اشتباه هم نکرده است! او وارث امپراطوری نوتلا است.

۱۸ تیر ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.