مراقبت از پوست در تابستان

منتشر شده در ۱۱ تیر ۱۳۹۷

با گرم شدن هوا و تابش آفتاب تابستانی، پوست شما نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد تا از آفتاب‌سوختگی و پیری زودرس در امان بماند اما برای مراقبت از پوست در تابستان چه باید کرد؟

راه‌کارهایی برای مراقبت از پوست در تابستان

با فرا رسیدن تابستان، شاید شما نیز جزو آن‌دسته باشید که تصور می‌کنند نیازی به مراقبت از پوست خود ندارند و جلوی تشعش آفتاب را با عینک دودی یا یک کلاه بگیرید! اما اینطور نیست و خورشید می‌تواند پوست شما را دچار پیری زودرس یا آفتاب‌سوختگی نماید. اما اگر شما جزو آن‌دسته باشید که روی میزتوالت‌تان ده‌ها قلم کرم ضدآفتاب دارند، آیا باز هم از تشعشعات آفتاب در امانید؟ دکتر استفانی ویلیامز، یکی از متخصصان جهانی پوست، راه‌کارهایی  برای مراقبت از پوست در تابستان را به شما خواهد گفت.

تغییرات کوچک ایجاد کنید

همان‌طور که شما در تابستان از لباس‌های زمستانی خود استفاده نکنید، برای تابستان هم نمی‌توانید از مرطوب‌کننده‌ها و کرم‌هایی که در زمستان استفاده می‌کردید برای مراقبت از پوست‌تان استفاده کنید. پاک‌کننده‌های فومی، ضدآفتاب‌های سبک و رطوبت‌سازها را جایگزین کنید. پیشنهاد ما به شما استفاده از فوم پاک‌کننده Caudalie و کرم زیبایی شنل است.

 

پوست خود را تنبل نکنید!

بسیاری از خانم‌ها در طول سال برای محافظت از پوست‌شان تنها از یک‌سری روش‌ها استفاده می‌کنند و برای این کار، از برخی کرم‌ها استفاده می‌کنند. اما به گفته دکتر ویلیامز این کار اشتباه است و در طول سال شما باید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. شما باید به پوست خود اجازه بدهید که خود را تنظیم کند و برخی اوقات نیاز است که تمام کارهای سخت را برعهده خودش بگذارید تا پوست شما تنبل بارنیاید. در زمستان بگذارید سوز به صورت شما بخورد و در تابستان نیاز به آفتاب دارید. اگر بخواهید دائما با کرم‌ها یا مرطوب‌کننده‌های سنگین پوست خود را محافظت کنید، بعید نیست که به‌زودی دچار اگزما یا تنبلی پوست شوید.

توصیه دکتر ویلیامز به همه، استفاده از ضدآفتاب در تمام طول سال است، با این توضیح که باید دقت کنید که ضدآفتاب شما در تابستان و زمستان با هم باید متفاوت باشد. برای مراقبت از پوست در تابستان باید از ضدآفتاب‌هایی استفاده کرد که روی آنها SPF30-50 درج شده باشد. حال با توجه به نوع آفتاب یا ابری بودن هوا، می‌توانید عدد SPF کم‌تر یا بیشتر را انتخاب کنید.

استفاده از مرطوب‌کننده، آری یا نه؟

بگذارید روراست به شما بگوییم برای مراقبت از پوست در تابستان نیازی نیست پول خود را بی‌جهت دور بریزید! SPF خوب پوست شما را در هر زمان محافظت می‌کند، بنابراین معمولا در طول تابستان نیاز به یک مرطوب‌کننده اضافی وجود ندارد، مگر اینکه پوست بسیار خشکی داشته باشید. فراموش نکنید استفاده از مرطوب‌کننده‌ها باید زیرنظر دکتر متخصص باشد و اگر برند خاصی را به شما معرفی نکرد، پیشنهاد ما به شما استفاده از مرطوب‌کننده برند بالانس‌می و سرم اسیدی برند لاروشه است.

استفاده مکرر از آنتی‌اکسیدان‌ها

باید بگویم برای مراقبت از پوست در تابستان، استفاده از آنتی‌اکسیدان‌ها اجباری است. برای این منظور نیاز به موادی دارید که در آنها از ویتامین سی یا پلی‌فنل‌ها استفاده شده باشد. اگر نظر مرا بخواهید نه تنها در تابستان، بلکه استفاده از آنتی‌اکسیدان‌ها در تمام طول سال ضروری است و باعث شادابی پوست شما می‌شود و اجازه نمی‌دهد آلودگی‌های مختلف به پوست شما ضرر برسانند. همانطور که استفاده از عطر در تمام طول سال اجباری است!

۱۱ تیر ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.