آبمیوه‌ی تازه با اسمگ

منتشر شده در ۲۷ آذر ۱۳۹۷

دستگاه آبمیوه گیری اسمگ مثل همه‌ی محصولات دیگرش زیباست. این دستگاه آبمیوه گیری اسمگ مخصوص آبگیری مرکبات است، مثل پرتقال، نارنگی، گریپ‌فروت، لیموشیرین و کلاً هر میوه‌ای که به طور معمول از وسط نصف می‌کنید و فشار می‌دهید.

آبمیوه گیری اسمگ بدنه‌اش همان انحناهای مدل رتروی دهه پنجاهی را دارد همان رنگ‌های پاستلی براق سبک خودش. قسمت فلزی پایین آن سیم و کابل‌ها را پنهان می‌کند و تا یک متر سیم در آن جا می‌شود. و زیره‌ی آن از جنس مقاوم در برابر سر خوردن است.

درِ قوس‌دار پلاستیکی‌اش جلوی ورود گرد و خاک را می‌گیرد. وقتی آن را بردارید به سه بخش اصلی قابل جابه‌جایی برمی‌خورید که همه یا به موتور ۷۰ وات‌اش وصل شده یا دور آن قرار گرفته‌اند. اول آبمیوه گیرش است از فولاد ضد زنگ، بعد سینی آبکش برای گرفتن هسته و باقی‌مانده‌ها، و بعد محفظه‌ی آبمیوه با لوله‌ی داخلی، که همه قابل شستشو در ماشین ظرفشویی‌اند.

لوله‌ی آبمیوه ریز را باید پایین بدهید تا دریچه‌اش باز شود. این یعنی تا زمانی که رو به بالا باشد، آبمیوه از آن به بیرون درز نمی‌کند. در ضمن، هیچ دکمه‌ی روشن و خاموش یا چنین چیزی روی دستگاه آبمیوه گیری اسمگ دیده نمی‌شود. همین که میوه را روی آبمیوه گیرش فشار دهید، موتور به صورت خودکار شروع به چرخیدن می‌کند. محفظه‌ی دستگاه چندان بزرگ نیست. تقریباً به اندازه‌ی یک لیوان گنجایش دارد، اما قرار نیست تمام آبمیوه را بگیرید و بعد خالی کنید. همینطور که آبمیوه می‌گیرید باید لوله‌ی آن را پایین بدهید و پارچ یا لیوانی زیرش قرار بدهید تا آبمیوه تازه تازه در آن بریزد.

یکی از ویژگی‌های جالب آبمیوه گیری اسمگ این است که دستگاهی فوق‌العاده ساکت است و گشتاور موتور به قدری خوب است که با فشار دادن کند نمی‌شود. باز کردن دستگاه به دلیل وجود سه قسمت قابل جابه‌جایی بسیار آسان است و همه‌ی قسمت‌هایش آماده‌اند که صاف بروند در ماشین ظرفشویی. اگر هم با دست بخواهید بشوییدش، همه‌ی قسمت‌هایش به‌راحتی قابل شستشو و آبکشی است. کارش را فوق‌العاده انجام می‌دهد، شستنش آسان است، و یک عمر می‌ماند. همچنینی می‌توانید از شرکت توسعه تجارت آناهید ایرانیان، نماینده‌ی رسمی لوازم خانگی اسمگ ایتالیا در ایران، واقع در شوروم خیابان شریعتی حدفاصل پل رومی و پل صدر بازدید نمایید.

۲۷ آذر ۱۳۹۷

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.