به دنیای ورزش‌های عجیب‌وغریب خوش آمدید

منتشر شده در ۲۸ تیر ۱۳۹۷

هر تعریفی تاکنون درباره ورزش شنیده‌اید را به فراموشی بسپارید، چون ورزش‌هایی در جهان وجود دارند که شاید حتی نام آنها را هم نشنیده باشید. در ادامه با  برخی ورزش‌های عجیب‌وغریبی که نمونه‌اش را پیدا نمی‌کنید، آشنا خواهید شد. به دنیای ورزش‌های عجیب‌وغریب خوش آمدید!

 

همسرت را کول کن و بدو

به اولین شاخه ورزشی در دنیای ورزش‌های عجیب‌وغریب خوش آمدید. ورزشی که در کشور فنلاند طرفداران بسیاری دارد. در این ورزش باید همسر خود را روی دوش گذاشته و از مسیر تعیین‌شده که شامل چاله، گودال آب، مانع، سربالایی، سرپایینی و بسیاری موارد دیگر است، عبور کنید. جالب است بدانید برای ورود به این مسابقه جهانی باید از کشور خود شروع کرده و با گذراندن رقابت‌های پی‌درپی، وارد مسابقات اصلی که در کشور فنلاند است، بشوید. این نکته را هم فراموش نکنید که برخلاف تصور شما، هر چقدر وزن همسرتان بیشتر باشد، امتیاز شما بیشتر خواهد شد.

مشت بزن و مهره‌ات را تکان بده

نام ورزش بعدی ما در دنیای ورزش‌های عجیب‌وغریب «شطرنج بوکس» است. در این روزش هیجان‌انگیز، همان‌طور که از اسمش پیداست باید ترکیبی از هوش ذهنی برای حرکت دادن مهره‌های شطرنج و هیکلی قوی برای زدن مشت در صورت حریف داشته باشید! این ورزش عجیب‌وغریب در 11 راند برگزار می‌شود و برنده آن کسی است که در شطرنج، مات کرده و در بوکس، ناک‌اوت کند.

پنیرت را بگردان

در دنیای ورزش‌های عجیب‌وغریب، غلتاندن پنیر یکی از ورزش‌های پرطرفدار کشور انگلستان است که هر ساله علاوه بر شرکت‌کنندگان زیاد، مصدومان زیادی هم بر جای می‌گذارد. برای این ورزش، تپه‌ای با شیب نسبتا زیاد انتخاب شده و شرکت‌کنندگان باید پنیرهای خود را تا پایین این تپه، گردانده و هرکس زودتر به خط پایان برسد، برنده ماجراست. طبعا شیب زیاد تپه و سرعت شرکت‌کنندگان باعث می‌شود گاهی اوقات به جای قالب پنیر، شرکت‌کننده زودتر از پنیرش برسد و چند جایی از بدنش هم با کبودی یا حتی شکستگی مواجه شود.

پرفورمنس روی میز اتو

یکی دیگر از ورزش‌های دنیای ورزش‌های عجیب‌وغریب، اتو زدن در شرایط خاص است. ترکیبی از ژیمناستیک، پرفورمنس‌آرت و اتو زدن. در این ورزش عجیب‌وغریب شرکت‌کنندگان باید در مکان‌های تعیین‌شده مانند زیرآب، روی تپه، میان صخره‌ها، میان امواج خروشان رودخانه و حتی در بالاترین نقطه آسمان در حالیکه روی دستان خود ایستاده یا چوب اسکی به پا دارند، مشغول اتو زدن لباس‌ها شوند. برنده کسی است که لباس‌های بیشتری در این شرایط اتو بزند. این ورزش شاید به نظرتان احمقانه به‌نظر برسد اما رقابت‌های جهانی آن هر ساله اجرا می‌شود و برای شرکت‌کنندگانش کاملا رقابتی جدی در حد جام‌جهانی برای فوتبالیست‌ها است.

مچ‌انداختن با شست پا

یکی دیگر از ورزش‌های دنیای ورزش‌های عجیب‌وغریب، مچ‌انداختن با شست پا است که از سال 1976 وارد ورزش‌های جدی جهان شد. قوانین این ورزش نه‌چندان عقلانی، بسیار ساده است. دو شرکت‌کننده بدون جوراب و کفش باید مقابل هم بنشینند، شست‌های پای خود را در هم قلاب کنند و درست مانند مچ‌انداختن هرکس زودتر بتواند شست پای دیگری را بخواباند، برنده رقابت خواهد شد.

 

۲۸ تیر ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.