خاویار الماس ایران: گرانترین خاویار در جهان

منتشر شده در ۱۴ دی ۱۳۹۸

"خاویار" نام دیگری برای الماس است بنابراین خاویار الماس از نظر لغوی ترکیب فوق‌العاده‌ایست که در واقع گرانترین خاویار جهان نیز محسوب می‌شود. «خاویار الماس» محصول خاص ایران است و کمترین چیزی که در مورد آن می‌توان گفت این است که بسیار نادر و گران است.

قیمت این محصول شما را وادار می‌کند از خود بپرسید که چه چیزی باعث می‌شود «خاویار الماس» بسیار گران و در عین حال وسوسه‌انگیز باشد. اگر دوست دارید خاویار الماس را از نزدیک ببینید، می‌توانید به Caviar House and Prunier در لندن سر بزنید که محل نمایش این محصول خاص است. یک کیلو خاویار الماس 25000 دلار قیمت دارد. اما زود دلسرد نشوید. اگر بودجه کافی ندارید‌، می‌توانید نسخه مینیاتوری خاویار الماس را انتخاب کنید که 800 دلار قیمت دارد.

قیمت و گرانی خاویار به چه چیزی بستگی دارد؟

اگر ذهنتان مشغول این است که چه چیز باعث گرانی خاویار الماس می‌شود، جواب این است: هر چقدر خاویار کم‌رنگ‌تر باشد قیمتش بالاتر می‌رود. خاویار در رده‌های مختلفی طبقه‌بندی می‌شود و خاویار الماس را می‌توان با سه درجه‌ی رنگی در بازار یافت: تیره‌ترین درجه (0) ، با رنگ متوسط (00) و کم‌رنگ‌ترین (000).

کم‌رنگ‌ترین درجه (000) بهترین رنگ است و همان چیزیست که عموماً به عنوان خاویار الماس شناخته شده. اگر در فکر آن هستید که مقداری از این خاویار فوق‌العاده را داشته باشید، یادتان باشد که این محصول ماندگاری کوتاهی دارد. پس حتماً آن را کامل و خیلی زود نوش جان کنید.

چه چیزی خاویار الماس را خاص می‌کند؟

اگر درگیر این هستید که چه چیزی خاویار الماس را بسیار گران و ویژه می‌کند، جواب اینجاست. خاویار الماس از ماهی‌های خاویار ایرانی تهیه می‌شود. این ماهی در اکثر آب‌های غیرآلوده‌ی دریای خزر یافت می‌شود و آب‌های بکر این منطقه است که باعث می‌شود خاویار الماس خاص شود.

الماس از تخم ماهیان خاویار زال گرفته می‌شود که به‌خودی‌خود نادر هستند. موقع خوردن خاویار، باید آن را روی پوست دستتان بگذارید و مستقیم به دهان ببرید و بخورید. خاویار الماس از انواع ماهی‌های خاویارتهیه می‌شود. ویژگی اصلی و منحصربفرد آن، رنگ سفید مرواریدی خاویار است که قیمتی بالا دارد و آن را به محصولی شگفت‌انگیز تبدیل می‌کند. همه‌ی این‌ها را که کنار بافت ابریشمی بگذاریم به محصول بی‌نظیر خاویار الماس می‌رسیم.

خاویار با خود تاریخچه‌ای دیرینه نیز به همراه دارد. اگرچه ممکن است خاویار خوراکی لوکس در دوران مدرن امروزی باشد، اما در قرون وسطا در روسیه توسط دهقانان نیز استفاده می‌شد. در طول زندگی و دوران شکسپیر بود که این خوراک وارد دنیای ثروتمندان و مشهور شد. این خوراکی لذیذ از آغازین روز‌هایش تا به حالا در سراسر جهان سفر کرده و تکامل یافته است.

مردم در سرتاسر جهان مایلند برای پای خاویار الماس یعنی غذایی که از آن به عنوان تخم‌ماهی شور و غربال شده یاد می‌شود، تا 25000 دلار بپردازند. خاویار در جهان بسیار پرطرفدار است و مردم تقریباً آن را می‌ستایند و آرزو می‌کنند تا خاویارها همیشه سالم و در بهترین حالت باشند. خوشبختانه‌، خاویار الماس محبوبیت زیادی پیدا کرده است و افرادی که می‌توانند از پس هزینه‌اش برآیند از آن لذت می‌برند. شما هم دوست دارید سهمی در این لذت داشته باشید؟

همچنین بخوانید: گران‌ترین مواد غذایی جهان

۱۴ دی ۱۳۹۸

تیم نودید

2.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.