بهترین و لوکس ترین هواپیما های جهان کدامند؟

منتشر شده در ۲ تیر ۱۳۹۸

همیشه انتخاب بهترینها دغدغه‌ی افرادیست که خواهان یک زندگی مرفه و لاکچری هستند. انتخاب بهترین سفرها، بهترین هتل‌ها و البته بهترین قطارها و بهترین هواپیماها نیز جزوی از ملزومات هیجان انگیز تفریحی است. از هواپیماهای شخصی و اشرافی که بگذریم، هواپیماهای مسافربری لوکس هستند که در عین جابه‌جایی انبوه مسافران، با امکانات رفاهی، خدماتی و تجهیزات پیشرفته‌ای که دارند لذت سفر را دوچندان می‌کنند.
انتخاب بهترین هواپیماهای جهان باتوجه به معیارهای مختلف حتما متفاوت خواهد بود. در این لیست 5 نمونه از لوکس ترین هواپیمای دنیا در سال 2019 را جمع آوری کرده‌ایم که با هم ببینیم.

1- هواپیمای فرست کلاس 777-300ER ایرلاین امارات (Emirates First Class 777-300ER)

ایرلاین Emirates (امارات) هواپیمای فرست کلاس (First Class) جدید خود را در اوایل سال 2018 مدل 777-300ER معرفی کرد که واقعا بی‌نظیر و چشمگیر است. امارات اولین ایرلاینی است که سوئیت‌های کاملاْ بسته درجه یک را ارائه می‌کند. سوئیت‌ها نه تنها درب هایی دارند که حافظ حریم خصوصی آنهاست، بلکه از کف تا سقف نیز محصور شده‌اند. (Air France نیز دارای پرده‌هایی است که از کف تا سقف را می‌پوشاند، اما با این هواپیما متفاوت است).

صندلی‌های آن به طرز هوشمندانه‌ای طراحی شده‌اند و بسیار دقیق و بی‌نقص به جزئیات آن پرداخته شده است. این سوئیت جادار دارای یک صفحه نمایش بزرگ و تخت خواب خیلی راحت بوده و نور، درجه حرارت و ... آن، توسط شما قابل کنترل است.

بر روی یک مانیتور نرم افزار مخصوص نمایش منوی غذا و ثبت سفارش وجود دارد که انتخاب از میان انواع گزینه‌های عالی به دلخواه شما می‌باشد.

فقط موضوعی که وجود دارد این است که امارات تعداد کمی از هواپیماهای 777 دارد که دارای سوئیت‌های جدید هستند.

2- هواپیمای فرست کلاس 777-300ER ایرلاین فرانسه (Air France First Class 777-300ER)

هواپیمای 777-300ER نیز یکی از بهترین و لوکس ترین هواپیماهای جهان است کابین این هواپیما بسیار ظریف است و در آن سوئیت‌ها به جای در به وسیله‌ی پرده از مجموعه‌ی اطراف خود مجزا می‌شوند.

این هواپیما بهترین نرم‌افزار منوی غذایی را دارد و البته غذای آنها بهترین غذایی است که من در هر شرکت هواپیمایی امتحان کرده‌ام. هر بخش این سرویس بی‌عیب و نقص با تفکر و تجربه کار شده است.

این خط هوایی فرانسه، با داشتن تخت خواب‌های راحت برای استراحت شما شرایط بسیار خوشایندی را فراهم کرده، خصوصاً اینکه اطراف صندلی‌تان پرده‌هایی تعبیه شده که می‌توانید برای حفظ حریم خصوصی خود آنها را باز کنید.

همانطور که میبینید فرست کلاس خط هوایی فرانسه، راحت‌ترین هواپیمای مسافربری دنیا است؛ اما من برحسب تجربه فکر می‌کنم فرست کلاس خط هوایی امارات از لحاظ کیفیت در ارائه خدمات، سر تر از آن است. با ایر فرانس همچنان می‌شود بهترین فرست کلاس دنیا را تجربه کرد، با توجه به این که بهترین سالن استراحت در فرست کلاس خود را در مرکز پاریس شارل دوگل ارائه می‌دهد. آنجا تنها منطقه‌ای است که فرست کلاس ایر فرانس می‌تواند با اضافه کردن وای فای wifi خدماتش را تکمیل کند و آنها در حال اضافه کردن این امکان هستند.

3- فرست کلاس گارودا اندونزی Garuda Indonesia First Class 777-300ER

Garuda Indonesia یکی دیگر از بهترین هواپیماهای جهان است که امکانات و خدمات خود را دقیقا متناسب با نیاز شما ارائه می‌کند و این هماهنگی و راحتی را از زمانی شما وارد فرودگاه می‌شوید، تا زمانی که در مقصد فرودگاه را ترک کنید، تجربه خواهید کرد. فرست کلاس گارودا اندونزی دارای هشت سوئیت با درب مجزا است. این هواپیما با قابلیت‌هایی که دارد، جزو فرست کلاسها هست، اما در مقایسه با دیگر لوکس ترین هواپیماهای دنیا چندان قابل توجه نیست.

بهتر است از سرویس و پذیرایی آن غافل نشویم و به شما بگویم که خدمه‌ی پرواز آن، بهترین خدمه‌ای هست که تابحال در هر ایر لاینی دیدم. آنها حتی یک آشپز در فرست کلاس دارند. غذا و نوشیدنی عالی دارند و همچنین به مسافران وای فای رایگان و ... ارائه می‌دهند. اگر شما درخواست خاصی برای پرواز خود دارید، می‌توانید قبل از حرکت آن را اعلام نمایید.

حقیقتاً خدمه‌ی این پرواز تیم ورزیده و باتجربه‌ای هستند که در زمره‌ی بهترین خدمه های کابین شمرده می‌شوند و من نیز با این انتخاب موافقم. گرمی و صمیمیت خدمه پرواز گارودا اندونزی که من دو پرواز را با آنها تجربه کردم، بی‌نظیر بود.

تنها قسمتی که گارودا اندونزی می‌تواند آن را بهبود ببخشد، تخت استراحت آن است. واقعیت این است که تختش خوب است اما به خوبی و راحتی که دیگر هواپیماهای فرست کلاس دارند نیست.
این فرست کلاس در حال حاضر متاسفانه در مسیرهای کمی ارائه می‌شود. فقط 10 ایرلاین 777-300 و چند تای دیگر از آنها فرست کلاس هستند.

4- سوئیت سنگاپور Singapore Suites A380

خطوط هوایی سنگاپور یکی از بهترین و لوکس ترین هواپیماهای جهان شناخته شده است و در اواخر سال 2017 سوئیت های جدید خود را برای مسیر سنگاپور و سیدنی معرفی کردند.
سوئیت‌های جدید واقعا قابل توجه هستند. آنها در طرح 1-1 قرار دارند و فقط شش سوئیت در جلوی کابین فوقانی A380 قرار دارند. سنگاپور به هر مسافر فرست کلاس یک اتاقک چهارگوش، بزرگتر از ایرلاین‌های دیگر اختصاص داده است.

هر سوئیت یک صندلی و یک تخت جداگانه دارد که یک ویژگی بسیار عالی و جذاب آن است.

در یک روز خوب، سوئیت های سنگاپور ممکن است بهترین غذاهای فرست کلاس جهان را ارائه دهند. ناهار و یا شام در سنگاپور معمولا عالی است، و حتی گاهی اوقات خاویار، ساتای و غیره می‌دهند. شما می‌توانید از منوی برنامه غذایی آنها سفارش دهید و یا حتی از یک منوی بزرگتری که غذاهایشان جزو برنامه آنها نیست، درخواست دهید.

خدمات در ایرلاین‌های سنگاپور معمولا عالی است. اما بیایید واقع بینانه بگویم که ایرلاین‌های سنگاپور به طراحی سوئیت‌ها توجه زیادی نکرده است. ظاهر کابین زیبا به نظر می‌رسد و صندلی‌ها چشمگیر هستند، اما وقتی که می‌نشینید، می‌بینید که در جزئیات ایراداتی وجود دارد و عالی نیستند. صندلی آن لق می‌خورد و برای لم دادن یا خوابیدن پشتی آن زیاد محدودیت دارد. شما وقتی در حال غذاخوردن هستید از راهروی کناری به طور مستقیم در دید مسافران دیگر هستید.  تخت خواب آن سرتر از ایرلاین‌های دیگر نیست و خیلی سفت است. تهویه هوای به صورت تکی در کابین وجود ندارد و جریان هوا خیلی محدود است. در کل با درنظر گرفتن تمام آیتم‌ها، این هواپیما هنوز هم جزو لوکس ترین هواپیمای دنیا است. با این حال، به رغم حجم فضایی که آنها در سوئیت سرمایه گذاری کرده‌اند، باید این حقیقت را بگویم که می‌توانستند از فضا برای ایجاد راحتترین تخت استفاده کنند؛ آنها فضای لازم برای انجام این کار را داشتند، اما این کار را نکردند.

5- فرست کلاس ایرلاین ژاپن Japan Airlines First Class 777-300ER

هیچ کشوری نیست که در صنعت خدمات، از ژاپن افتخارات بیشتری داشته باشد و این در هنگام پرواز با فرست کلاس ژاپن فوق العاده مشهود است. ایرلاین ژاپن دارای تخت‌های کاملاْ مسطح در فرست کلاس با دسترسی مستقیم به راهرو می‌باشند.

امکانات رفاهی در آن شامل غذاهای عالی (خاویار، سوشی، گوشت گاو و...)، wifi رایگان و سریع، امکان انتخاب میزان سفتی پد تشک و خدمات عالی دیگر است.

۲ تیر ۱۳۹۸

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.