آشپزخانه‌ی دولچه گابانا اسمگ

منتشر شده در ۲۶ مرداد ۱۳۹۶

طی یک سال گذشته همکاری اِسمگ (Smeg، برند ایتالیایی تولیدکننده‌ی لوازم خانگی) و دولچه گابانا به تولید محصولاتی منجر شده که کمتر کسی انتظارش را داشته است.
۱۰۰ یخچال از سری محبوب  FAB28 اسمگ آراسته به نقوشی الهام‌گرفته از هنر منطقه‌ی سیسیل در جنوب ایتالیا اولین نتایج این همکاری بود که در هفته‌ی طراحی میلان در بهار سال ۲۰۱۶ به نمایش درآمد. صحنه‌هایی از جنگ‌های قرون وسطایی، تصاویری از فرشتگانآشپزخانه دولچه گابانا اسمگ و خدایان، چرخ‌هایی پرنقش و نگار و گل و گیاه و درخت و میوه از جمله نقوشی هستند که همگی به دست هنرمندانی اهل سیسیل روی این یخچال‌ها کشیده شده‌اند.

این همکاری با تولید برخی لوازم آشپزخانه ادامه یافته و آن را به پروژه‌ای هیجان‌برانگیز و محبوب تبدیل کرده است. این بار در هفته‌ی طراحی میلان در بهار ۲۰۱۷ مجموعه‌ای از آبمیوه‌گیری، مخلوط‌کن، توستِر، قهوه‌ساز، کتری به نمایش گذاشته شد. الگوی این‌ها هم نمایش درخشان و پررنگ و لعاب نقوش و آرایه‌های سیسیلی است. لیموهای طلایی و گیلاس و گلابی، مرکباتی با رنگ‌های درخشان و انجیرهایی که در سواحل و مناظر جنوب ایتالیا کشیده شده‌اند زینت بخش این لوازم آشپزخانه‌اند. دولچه گابانا مخلوط‌کن این مجموعه را با تصویری از کوه اِتنا تزئین کرده که تصاویری از گل و گیاه و تزئینات شرقی گرد آن را گرفته است.

این مجموعه ادای احترامی است به میراث هنری که دومنیکو دولچه و استفانو گابانا به آن تعلق خاطر دارند: هنر سیسیلی که بهره‌گیری از آن و تبدیلش به نقوشی دکوراتیو اصلی‌ترین الگوی طراحی این محصولات بوده است. این یخچال‌ها نتیجه‌ی توجه هر دو برند به ظرافت و دقت در ساخت و اجرای جزئیات و تأکیدی است بر مهارت ایتالیایی‌ها در طراحی و ساخت: کیفیت و تکنولوژی اسمگ و خلاقیت و هنر دست استادکاران دولچه گابانا. این یخچال‌ها با انگیزه‌ی احیای هنر سنتی سیسیل و نقش و نگارهای آن تولید شده تا صنعت مد را به طراحی صنعتی و طراحی محصول پیوند زند و به مرزهایی تازه بکشاند. این پیش‌فرض که سادگی اصلی بدیهی در طراحی لوازم خانگی است، تماشا و احیاناً خرید تازه‌ترین محصولات این دو برند شاخص ایتالیایی را به تجربه‌ای تازه و منحصربه‌فرد تبدیل می‌کند که عادت و تصور ما را از ظاهر یک یخچال یا قهوه‌ساز به کلی به هم می‌ریزد و ثابت می‌کند زندگی به سبک اسمگ چگونه است و خلاقیت مرز نمی‌شناسد.
اگر دوست دارید با این لوازم جذاب و منحصر به فرد به دکور منزلتان رنگ تازه‌ای بدهید، می‌توانید به شرکت توسعه تجارت آناهید ایرانیان، نماینده‌ی رسمی لوازم خانگی ایتالیا، واقع در تهران مراجعه کنید.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.