4 ساعت مچی مردانه الماس‌دار که نمی‌توان از آن‌ها گذشت

منتشر شده در ۲ شهریور ۱۳۹۸

ساعت مردانه با الماس؟ برخی عاشقش هستند و برخی دیگر نمی‌توانند تحملش کنند. اما حتی اگر جزو دسته‌ی دوم هم باشید، ممکن است وسوسه شوید که این چهار ساعت‌ را ببینید و شاید تجدیدنظر کنید. این ساعت ها یا خیلی ظریف‌اند و یا خیلی پر طمطراق، اما همه‌ی آن‌ها چیزی دارند که از یک یا چند نظر وسوسه‌انگیز به نظر می‌آیند. 

1- ساعت مردانه Patek Philippe 5170P

الماس های موجود در Patek Philippe 5170P بسیار ظریف هستند، حتی اگر آن‌ها را روی ساعت پیدا نکنید سرزنشتان نمی‌کنیم. این برند الماس‌هایی با برش باگتی را به عنوان نشانگر هر ساعت انتخاب کرده است. از آنجایی که این الماس‌ها تقریباً نامرئی هستند، لمسی ظریف بر روی این ساعت نفیس با تنظیم دستی کرونوگراف، به جای گذاشته‌اند. الماس‌ها با صفحه‌ی حیرت‌انگیز ساعت نیز ترکیبی بی‌همتا می‌سازند، صفحه‌ای که پاتک فیلیپ از آن به عنوان " bleu degrade noir " یا آبی رو به مشکی یاد می‌کند. با این انتخاب ، پاتک فیلیپ به سنتی دیگر نیز ارج می‌نهد، و آن این که یک ساعت پلاتین باید صفحه‌ای آبی داشته باشد. در مجموع این الماس‌ها چنان لطیف سرو شده‌اند که حتی اشتهای افرادی که معمولاً تمایلی به این سبک‌ها را ندارند نیز برمی‌انگیزند.

2- ساعت مچی مردانه Rolex Day-Date

ساعت مردانه شیک Rolex Day-Date با آن طلای زرد رنگش یکی از شناخته‌شده‌ترین ساعت‌های لوکس جهان است. این برند، ساعت Day-Date را با گزینه‌های تقریباً بی‌پایانی ارائه می‌دهد، از نوار الماس دور صفحه گرفته تا قاب الماسی و حتی صفحه الماسدار. با این حال که استفاده از الماس روی طلای زرد امری سنتی است، اما در عین حال این ساعت را در جایگاه سمبل پیروزی و موفقیت قرار می‌دهد. هنگامی که مدل بزرگ کلاسیک 36 میلی‌متری را انتخاب می‌کنید، رولکس حق انتخاب صفحه‌ی سبز سایه‌روشن و نشانگرِ ساعتِ الماسی را به شما می‌دهد. ترکیب این ساعت با قاب شیاردار fluted bezel و دستبند مدل President رولکس، رنگ‌وبویی قدیمی و کلاسیک به ساعت Day-Date داده و آن را به شکل توجیه‌ناپذیری زیبا می‌کند.

3- ساعت مچی Zenith Defy El Primero 21

نظرتان در مورد ساعت مردانه با فناوری پیشرفته، کرونوگراف مکانیکی با دقت یک صدم ثانیه روی سنگ‌فرشی از الماس چیست؟ شاید بهترین ترکیب ممکن به نظر نرسد، اما زنیت با مدل Defy El Primero 21 ثابت کرد که اینگونه نیست. آنچه این ساعت را جالب‌تر می‌کند این است که در ساخت آن به دنبال فلزی گرانبهاتر از تیتانیوم نبودند. همین امر باعث سبکی ساعت Defy El Primero 21 و پوشیدن راحت‌تر آن می‌شود. این ساعت مردانه همچنین از فناوری پیشرفته‌ای بهره می‌برد که می‌توان بخشی از آن را پشت صفحه‌ی اسکلتی ساعت دید و تحسین کرد. نوار دور صفحه‌ی ساعت با الماس‌هایی با برش باگتی زینت داده شده در حالی که برای قاب ساعت الما‌س‌هایی با برش برلیان انتخاب شده‌اند. این استفاده دلنشین و شگفت‌آور از الماس ویژگی لوکس پویایی به ساعت می‌دهد که آن را از پیچیدگی‌های ساده‌لوحانه فراتر می‌برد.

4- ساعت مردانه شیک Piaget Altiplano

پیاژه برای تأکید بیشتر روی این حقیقت که از سردمداران ساعت‌های بسیار نازک است از الماس استفاده می‌کند. چیدن الماس بر روی نوار دور صفحه و گیره‌های روی قاب ساعت برای یکی از مدل‌های Altiplano به خودی خود امری چالش‌برانگیز محسوب می‌شود زیرا این مدل آنقدر نازک است که فلز چندانی برای چیدن الماس روی آن وجود ندارد. اما پیاژه برای حل این معضل رویکردی جذاب داشته است، آن‌ها نه تنها صفحه‌ای با ضخامت 3 میلی متر و ساختار حرکتی 1200D را به شکل اسکلتی درآورده‌ بلكه الماس‌هایی با برش برلیان نیز روی آن‌ جای داده‌اند. نتیجه‌ی کار هوش از سر آدم می‌برد، نه چندان به خاطر استفاده از سنگ‌های قیمتی بلکه بیشتر به دلیل دستیابی به تکنیکی در چیدمان آن‌ها. همین امر باعث می‌شود این ساعت مچی حداقل ارزش کلاه بالا انداختن را داشته باشد.

۲ شهریور ۱۳۹۸

تیم نودید

4/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.