طراحی‌های نوآورانه برای کابین جت‌های شخصی

منتشر شده در ۹ تیر ۱۳۹۷

وقتی برندهای معتبر جهان، دست به طراحی کابین جت‌های شخصی می‌زنند چیزی نباید انتظار داشته باشید جز کابینی فوق‌العاده لوکس با امکانات رفاهی متفاوت. با ما به دنیای نوآوری‌های نوین طراحی جت‌های شخصی همراه باشید.

کابین وی‌آی‌پی مرسدس‌بنز

وقتی نام دو برند معتبر لوفت‌هانزا و مرسدس‌بنز به میان می‌آید، انتظار طراحی فوق‌العاده‌ای را داریم که حال کابین مفهومی (کانسپت) وی‌آی‌پی مرسدس با همکاری لوفت‌هانزا باعث می‌شود حدس ما درست از آب دربیاید. طراحی منحصربه‌فرد مرسدس‌بنز برای این کابین جت‌ شخصی نگاهی به آینده دارد و طراحی آن به مثابه این است که معروف‌ترین طراحان داخلی به  چیدمان آن پرداخته‌اند. مرسدس‌ برای طراحی این کابین از متریال فیبرکربن استفاده کرده است و گوشه‌وکنار این کابین با الهام از مرسدس‌های سری اس‌کلاس و داشبوردهای سری تیون‌شده AMG طراحی شده است. یک میز بزرگ در کنار کابین قرار دارد و نمایشگرهای لمسی با امکانات ارتباطی و سرگرمی‌ساز، مزین این کابین ویژه جت شخصی می‌تواند باشد.

امبریر لینیج

طراحی مفهومی این برند برای کابین جت‌های شخصی، چالشی برای دیگر طراحان داخلی کابین جت‌های شخصی به‌حساب می‌آید. این برند برای اولین بار جت خصوصی خود را با نام لینیج 1000ای، به بازار عرضه کرد و مورد توجه لوکس‌بازان قرار گرفت و امسال تصمیم گرفته است نسخه مفهومی خود را به معرض نمایش بگذارد تا در صورت تمایل مشتریان، دست به تولید آن بزند. این برند با طراحی پنج کابین برای جت‌های شخصی با الهام از زرق‌وبرق شهرهایی چون کیوتو و نیویورک پا به عرصه گذاشته و طرح‌های دیگری نیز با الهام از فیلم‌های کلاسیک هالیوود و مکان‌های خاص ایالات‌متحده نیز قبلا طراحی کرده است.

ایرباس ایفینیتو پاگانی ایکس

پاگانی یکی از معتبرترین سوپراسپرت‌سازان جهان در بخش خودرو است که قیمتی‌ترین و گران‌ترین محصولات خودرویی را تولید می‌کند. در طرح مفهومی پاگانی برای جت‌های شخصی، اولین نکته حائز اهمیت طراحی سقف جت است که به‌شکل پانارامیک طراحی و آسمان می‌تواند همواره جلوه‌گر داخل کابین باشد. صندلی‌های طراحی شده برای کابین این جت شخصی همگی از مرغوب‌ترین چرم‌ها و به‌شکل دست‌ساز تولید شده‌اند و برای کف، پاگانی پوشش چوب طبیعی را انتخاب کرده است تا هر چه بیشتر بر حس لوکس بودن داخل کابین تاکید کند. مجسمه‌های فلزی گران‌قیمت و زیبا نیز تزئینات داخل کابین را تشکیل می‌دهند و با لمس یک دکمه، فضای کابین از هم جدا شده و می‌تواند به‌صورت شخصی یا برای کنفرانس کاری به‌کار رود.  

طراحی مفهومی ایکسن

چه می‌شود اگر در طراحی جت‌های شخصی از پنجره استفاده نشود؟ اینجاست که طراحان ایکسن وارد عمل شده و به‌جای به‌کارگیری پنجره برای کابین جت‌های شخصی، از نمایشگرهای عریض و بزرگی بهره می‌برند که با استفاده از دوربین‌های دورتادور هواپیما، به شما تصاویری با بالاترین وضوح ارائه می‌دهند. با حذف پنجره از این جت شخصی مفهومی، وزن هواپیما سبک‌تر شده و نمایشگرهای پانورامیک، انرژی خود را از پنل‌های خورشیدی روی سقف به‌دست می‌آورند که همین امر باعث می‌شود انرژی هواپیما بیشتر ذخیره شده و گشت‌وگذار طولانی‌تری با آن انجام داد.

۹ تیر ۱۳۹۷

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.