پنج گرایش وسوسه‌انگیز و پرطرفدار غذایی سال 2018

منتشر شده در ۲۲ تیر ۱۳۹۷

غذا با پنج گرایش وسوسه‌انگیز و پرطرفدار غذایی سال 2018 بیشتر آشا شوید.

در جهان امروز جریان مدها هر ثانیه دچار تغییر می‌شود، یک لحظه شلوار جین‌های تنگ و فاق‌کوتاه مد است و تلفن‌تان باید کوچک‌تر از کف دست باشد، دقیقه‌ای دیگر با گوشی‌های هم‌اندازه‌ تبلت باید به شکار موجودات خیالی بروید! در مورد غذا هم این داستان صادق است. یک سال تاکوهای پرشده با سالادهای گیاهان دریایی و نوشیدنی‌های میوه‌ای، سال بعد تمرکز روی چینش چشم‌نواز ظرف غذا. در ادامه می‌خواهیم پنج ترند غذایی را معرفی کنیم که در سال جاری وسوسه‌انگیز و پرطرفدار است. پس با پنج تمایل وسوسه‌انگیز و پرطرفدار غذایی سال 2018 بیشتر آشا شوید.

تجریک اشتها با غذاهای محلی

اولین گرایش وسوسه‌انگیز و پرطرفدار غذایی سال 2018، تحریک اشتها با غذاهای محلی است. امسال بهترین رستوران‌های دنیا به شیوه‌ای متفاوت به غذاهای محلی روی آورده‌اند. مشتریان بیشتری به دنبال آن هستند که غذاهایی را بچشند که به تاریخ و فرهنگ منطقه مرتبط است و از محصولات همان ناحیه در آن استفاده می‌شود. بنابراین روزبه‌روز سرآشپزها بیشتر تلاش می‌کنند تا با تکنیک‌های آشپزی خود ویژگی‌های منحصربه‌فرد منطقه را نشان دهند.

تزئینات گل گلی در بشقاب شما

دومین گرایش وسوسه‌انگیز و پرطرفدار غذایی سال 2018، تزئینات متفاوت بشقاب غذاست. برگ‌های سبز مدت‌هاست که آراینده‌ غذاهای سرآشپزها شده‌اند اما امسال قرار است گل‌های خوردنی جلوه‌‌ای تازه به غذاها بدهند. هر چند مزه‌ به‌خصوصی به غذاها اضافه نخواهد شد اما مسلما رنگ و روی بشقابی که مقابل شما قرار می‌گیرد، اشتهای شما را چند برابر می‌کند.

آشپزهایی که دیگر جلاد نیستند!

سومین گرایش وسوسه‌انگیز و پرطرفدار غذایی سال 2018، توجه به زندگی گوشت، مرغ و ماهی داخل بشقابهاست، زیرا مشتریان دیگر دلشان نمی‌خواهد در ظرف غذایشان شاهد خشونت باشند و امسال افزایش افرادی را خواهیم دید که دوست دارند بدانند پروتئینی که مصرف می‌کنند زندگی خوبی را قبل از آمدن به بشقاب‌شان داشته است! مشتریان امسال علاقه بیشتری به انسانی بودن تهیه‌ غذا نشان می‌دهند. پس تهیه‌کنندگان گوشت و مرغ تصمیم گرفته‌اند به غذای دام‌ها و طیورشان توجه ویژه‌ای بکنند. پس به گوسفندان تغذیه شده با علف و تخم‌مرغ‌های محلی فکر کنید. مردم تمایل بیشتری به حمایت از تولیدکنندگان کوچکتری دارند که رویکردی اخلاقی‌تر دارند.

وقتی مورچه و تنه درخت طعم غذا را متفاوت میکند!

چهارمین گرایش وسوسه‌انگیز و پرطرفدار غذایی سال 2018، توجه به ادویه و طعم دهنده است. آشپزها برای طعم دادن به غذایشان از پوست صدف گرفته تا برگ‌های درختان محلی استفاده می‌کردند اما امسال امتحان کردن طعم‌های متفاوت و ادویه‌های جدید منحصر به افراد شجاع و ماجراجو نخواهد بود. امروزه نگاه‌مان به غذا متفاوت است و استفاده از مثلا مورچه یا پوست درخت با طعم تلخ قهوه به اصالت و خاص بودن آن اضافه می‌کند.

روکش طلا برای بشقاب شما

و در نهایت پنجمین گرایش وسوسه‌انگیز و پرطرفدار غذایی سال 2018، طلا است! شیرینی‌های رنگین‌کمانی را فراموش کنید. امسال سال غذاهای سالم و غنی است و دسرهای امسال پرزرق و برق با پودرهای ۲۴عیار خواهند بود. بله، درست حدس زدید. امسال طلا و پودر طلا و رنگی طلایی قرار است به بشقاب شما زرق‌وبرقی متفاوت بدهد. البته فراموش نکنید که برای این منظور باید کلی پول خرج کنید و بستنی با روکش طلا یا دلمه مزین‌شده به یاقوت نوش جان کنید!

این پنج گرایش وسوسه‌انگیز و پرطرفدار غذایی سال 2018 باعث شده است که مردم توجه بیشتری به غذا و جایی که در آن غذا میخورند نشان دهند. از سوی دیگر سرآشپزها و رستورانها نیز توجه ویژه‌تری امسال به بشقابی که مقابل شما میگذارند، داشته باشند.

۲۲ تیر ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.