استون مارتین برای خودرو هایش خانه طراحی می‌کند

منتشر شده در ۵ شهریور ۱۳۹۸

استون مارتین برنامه‌ی تازه‌ای برای ساخت خانه و ویلا دارد، اما نه برای افراد که برای خودروهایش. این برند لوکس انگلیسی برای آن دسته از خریدارانش که خانه‌ای گرد استون مارتین می‌خواهند گاراژ و خانه طراحی می‌کند. طراحان این خودروساز فضاهای مختلف را حول خودروی استون مارتین طراحی می‌کنند تا شکوه و ابهت خودرو را به نمایش بگذارد. استون مارتین همه کار می‌کند، از طراحی سفارشی ویلا و خانه گرفته تا ساخت گاراژ و حتی بازسازی کامل یک خانه. هدف گسترش تجربه‌ی خریداران از مالکیت یک خودروی لوکس است. این طرح تازه در واقع ادامه‌ی Q Service استون مارتین است که در آن به خریدارانش امکان می‌دهد بخش‌های مختلف خودرویشان را مطابق خواست و سلیقه‌شان انتخاب کنند و سفارش دهند. آن‌ها در واقع خود در طراحی خودرویشان شریک می‌شوند. مارک ریچمن، مدیر بخش خلاقه‌ی استون مارتین می‌گوید برای عشاق خودروهای لوکس گاراژ هم به اندازه‌ی سایر بخش‌های خانه اهمیت دارد. بنابراین طراحی سفارشی چیزی شبیه یک گالری که استون مارتین را به نمایش بگذارد تجربه‌ی کاملاً تازه‌ای از مالکیت یک خودروی لوکس به دست می‌دهد.

استون مارتین برای پیشبرد این پروژه با گروهی از معماران و استودیوهای معماری همکاری می‌کند و هر پروژه را جداگانه بررسی و طراحی می‌کند. آن‌ها همین حالا هم می‌دانند چه می‌خواهند و اولین نمونه‌ی طراحی‌ها را آماده کرده‌اند: مثلاً یک پارکینگ خودرو که از شیشه ساخته شده و در دامنه‌ی کم‌شیب یک کوه مستقر شده. و یا پارکینگ دیگری که شبیه یک آکواریوم است؛ حجمی مانند سیلندر که خودرو در میانه‌ی آن قرار گرفته است.

طراح دیگر یک خودروی استون مارتین را در بنایی جعبه‌مانند با دیواری از شیشه نشان می‌دهد که به رشته‌های کوه مشرف است و حال و هوایی همچون اتاق‌های مراقبه دارد. و دیگری که بیشتر به یک گالری شبیه است؛ چند دستگاه استون مارتین و دیواری پشت سرشان با عکس‌هایی بزرگ از خودروی لوکس و کلاسیک.

یکی اما از همه هیجان‌انگیزتراست: استون مارتین در فضایی جادویی، در میان سازه‌ای بتنی و زیر استخری که کف آن شیشه‌ای است. این استخر همچون روزنه‌ای نور را منحصراً به خودرو می‌تاباند و از طرفی چون گاراژ زیر خانه واقع شده، پنجره‌ای است برای دیدن خودرو.

سباستین دلمیر از دیگر مدیران استون مارتین درباره‌ی این سرویس تازه بیشتر توضیح می‌دهد: «استون مارتین تجربه‌ی دهه‌هاست که خودروهایش را روی صحنه می‌برد تا آن‌ها را به بهترین وجه به نمایش بگذارد. ما این طرح تازه را به فهرست پیشنهادهایمان اضافه کردیم چون می‌دانیم که این خودروها امروزه موجوداتی زنده‌اند که شرایط نگهداری‌شان بسیار اهمیت دارد. آنچه ما طراحی می‌کنیم فرصتی برای افراد است تا فضای خاصی طبق سلیقه‌شان بسازند و مهمانان خانه‌شان را در عشق به خودرو شریک کنند.»

این اولین بار نیست که استون مارتین خدماتی غیر از ساخت خودرو را به فعالیت‌هایش اضافه می‌کند. آن‌ها سال گذشته نوعی هواپیمای کوچک و در سال ۲۰۱۶ یک قایق موتوری هم طراحی کرده‌اند. آن‌ها در همین سال ۲۰۱۹ پروژه‌ی جذاب دیگری را هم آغاز کرده‌اند: یک ساختمان مسکونی ۶۶ طبقه در میامی آمریکا با آپارتمان‌ها و پنت‌هاوس‌هایی لوکس که بر ساحل زیبای این شهر مشرف است.

منبع: dezeen.com

۵ شهریور ۱۳۹۸

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.