کاخ سلطنتی ب‌ام‌و آمد

منتشر شده در ۴ تیر ۱۳۹۷

کاخ سلطنتی ب‌ام‌و  سرانجام پس از زمان نسبتا زیادی به بازار عرضه شد. با عرضه سری8، این کمپانی باواریایی معنای دیگری به صفت لوکس و واژگان سرعت، قدرت و نوآوری در خودروسازی بخشیده است. 

نمایشگاه ژنو، تولد کاخ سلطنتی ب‌ام‌و 

از نسخه مفهومی ب‌ام‌و سری8 برای اولین بار در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شد و مشتاقان این برند باوارایایی منتظر بودند تا نسخه تولیدی این خودرو را از نزدیک دیده و با آن آشنا شوند. مدتی گذشت و تنها عکس‌های نسخه کاور شده این خودرو در پیست‌های مختلف دست‌به‌دست می‌چرخید تا عاقبت مدیران ب‌ام‌و اعلام کردند تیرماه امسال، این نسخه وارد بازارهای جهانی خواهد شد.

اسپرت‌ترین ب‌ام‌و جهان

آدریان ون‌هایدونک که معاون ارشد تیم طراحی ب‌ام‌و سری8 بوده است، این نسخه را سردمدار تولیدات کمپانی ب‌ام‌و می‌داند و طراحی این خودرو را شگفت‌انگیز می‌خواند. خودرویی که معنای واقعی لوکس را تداعی و در عین حال یکی از اسپرت‌ترین خودروهای تولیدی این کمپانی است.

خودرویی برای آینده

ب‌ام‌و سری8 همانند سری6 در سه سگمنت به بازار عرضه شده است: نسخه کوپه یا دو در، گرن‌کوپه یا چهار در و روباز که هر کدام شگفتی‌ خود را رقم خواهند زد. در این نسخه حرف M نیز چاشنی آن شده است که مخفف واژه More برای این سری است. «بیشتر» یعنی در تولید این خودرو نوآوری و نگاهی به آینده نیز اضافه شده است تا در برابر رقبا، ب‌ام‌و توانایی و جذابیت خود را بیشتر به رخ بکشد.

ب‌ام‌و،‌ جاده را می‌بلعد

در طراحی قسمت جلوی این خودرو، نهایت تلاش طراحان بر این بوده است که جلوه‌ای لوکس و قدرتمند به این خودرو داده شود. در طراحی قسمت جلویی ب‌ام‌و سری8، چراغ‌ها و نحوه قرارگیری جلوپنجره به نوعی است که گویی اشاره به جاده دارد و به ما می‌گوید که قرار است این کاخ سطنتی جاده را ببلعد! چراغ‌های چندضلعی جذابتی فوق‌العاده به سری8 داده است و ورودی‌های هوا در جلوی خودرو، می‌تواند هر آن نیازی که موتور قدرتمند این خودرو دارد را مهیا کند.

کاخ لوکس ب‌ام‌و با چاشنی اسپرت

با اولین نگاه به داخل کابین ب‌ام‌و سری8 می‌توان دریافت که طراحان ب‌ام‌و تمام تلاش خود را به‌کار برده‌اند تا کاخی لوکس را به نمایش بگذارند. پوشش آلکانترا برای فرمان شما را جذب خود می‌کند و چیدمان داخل کابین، شما را به حیرت وامی‌دارد. صندلی‌های پایین‌تر از حد معمول شما را ترغیب به نشستن پشت آن می‌کند و در تمام طول رانندگی، حس یک راننده درجه یک اسپرت را به راننده القا می‌کند. داخل کابین نهایت معنای لوکس را تداعی می‌کند و رقبایی چون آستون‌مارتین و مرسدس‌بنز در نهایت بازنده این رقابت خواهند بود. شیشه نمایشگر داخلی این خودرو را برند سوارسکی طراحی کرده است و رنگ مشکی آن، جلوه‌ای بی‌نظیر به کلیت داخل خودرو داده است.

زیر کاپوت ب‌ام‌و سری8 چه خبر است؟

برای ب‌ام‌و سری8 چند پیشرانه در نظر گرفته شده است که در نسخه پایه، یک موتور قدرتمند شش سیلندر که مجهز به دو توربوشارژر است، قدرتی برابر با 315اسب‌بخار را برای در نوردیدن جاده‌ها توسط این خودرو تولید می‌کند. قیمت پایه این نسخه از 100هزار یورو شروع می‌شود و در نسخه‌های هشت سیلندر یا دیزلی که قدرت تولیدی این خودرو به بیش از 600اسب‌بخار می‌رشد، این قیمت تا 30هزار یورو نیز افزایش پیدا می‌کند. در تست‌های صورت گرفته زمان رسیدن از سکون به سرعت 100کیلومتربرساعت این خودروی چیزی حدود 3.5ثانیه ثبت شده است و برای ایمنی بیشتر، ب‌ام‌و محدودیت سرعتی برابر با 250کیلومتربرساعت را در نظر گرفته است.

ب‌ام‌و خود را به رخ می‌کشد

کاخ سلطنتی ب‌ام‌و، تجلی آینده در یک خودرو است. سیستم‌های و آپشن‌های به‌روز و تکنولوژی اعجاب‌انگیز این خودرو می‌تواند شما را شگفت‌زده سازد. از فرامینی که می‌تواند با حرکت سر یا دست شما اجرا کند، تا شیشه‌هایی که می‌تواند تمامی اطلاعات را برای شما به نمایش گذارد. تقریبا آپشن ایمنی، سرگرمی‌ساز، ارتباطی و فنی‌ای نیست که در این خودرو به‌کار نرفته باشد و بی‌شک باید نام آن‌را کاخ سلطنتی ب‌ام‌و گذاشت.

 

۴ تیر ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.