اعجوبه میلیون‌دلاری مک‌لارن

منتشر شده در ۲۳ تیر ۱۳۹۷

اعجوبه میلیون‌دلاری مک‌لارن یا سنا، جدیدترین محصول سوپراسپرت کمپانی انگلیسی مک‌لارن است که به یاد آریتون سنا، راننده افسانه‌ای نام‌گذاری شده است. با هم پشت فرمان اعجوبه میلیون‌دلاری مک‌لارن می‌نشینیم.

در پیست جولان بده

سوپراسپرت‌های زیادی تاکنون تولید شده است که همگی قیمت‌های افسانه‌ای داشته‌اند. اعجوبه میلیون‌دلاری مک‌لارن یا سنا هم دقیقا از همین دسته خودروهای گران است که برچسب قیمت 750هزار پوندی آن می‌تواند شما رو شوکه کند. خودرویی با طراحی منحصربه‌فرد و قابلیت‌های عجیب‌وغریب که نه تنها در پیست، بلکه مجوز رانندگی شهری را هم دریافت کرده است.

مک‌لارن سنا، به یاد راننده افسانه‌ای

برای عاشقان خودرو، اعجوبه میلیون‌دلاری مک‌لارن یادآور نام یکی از اسطوره‌های رانندگی در پیست یعنی آریتون سنای برزیلی است که پشت فرمان خودروهای فورمولاوان جولان می‌داد و توانست سه قهرمانی جهان را برای تیم مک‌لارن کسب کند. مک‌لارن نیز برای پاسداشت نام او، محصول جدیدش را با این نام روانه بازار کرده است و قرار است بخشی از درآمد فروش این هایپرکار که قرار است تنها 500دستگاه از آن تولید شود، به بنیاد خیریه سنا تعلق گیرد.

خودروی میلیون‌دلاری که یک شبه فروش رفت

همان‌طور که گفته شد تنها 500دستگاه از اعجوبه میلیون‌دلاری مک‌لارن یا سنا قرار است تولید شود که شاید برای‌تان جالب باشد بدانید که تمام این 500دستگاه، پیش‌خرید شده است و نسخه‌ای برای خرید وجود نخواهد داشت!

طراحی منحصربه‌فرد اعجوبه میلیون‌دلاری مک‌لارن

پشت فرمان اعجوبه میلیون‌دلاری مک‌لارن، دنیایی از امکانات و طراحی‌های روز قرار دارد که اگر عشق سرعت هم نباشید، شما را مجذوب خود می‌کند. چیدمان دکمه‌ها و قرارگیری اشیا داخل کابین این سوپراسپرت میلیون‌دلاری چنان دقیق و ارگونومیک طراحی شده است که با قرارگیری پشت فرمان این خودروی اسپرت و لاکچری، شاید دیگر دل‌تان نخواهد از آن پیاده شوید! چرم مرغوب و رنگ مشکی حس‌وحال متفاوتی به داخل خودروی میلیون‌دلاری ما داده است و فرمان چنان مهندسی طراحی شده است که هیچگاه از رانندگی با آن خسته نشوید.

ماشینت را خودت طراحی کن!

یکی از ویژگی‌های خودروی میلیون‌دلاری ما، امکان انتخاب و نوع امکانات داخل مک‌لارن است که می‌تواند براساس سلیقه مشتری باشد. کلیه امکانات به‌روز و امنیتی و رفاهی برای این خودرو در نظر گرفته شده است و فیبرکربن، متریال اصلی داخلی آن‌را تشکیل می‌دهد. اعجوبه میلیون‌دلاری مک‌لارن یا سنا در طراحی بیرونی نیز به یک شاهکار تمام عیار می‌ماند که می‌تواند شما را فریفته خود کند.

زیرکاپوت اعجوبه میلیون‌دلاری مک‌لارن

مک‌لارن برای تولید قدرت در هایپرکار خود از پیشرانه متفاوت و ارتقا یافته مدل 720اسپرت استفاده کرده است. این موتور که حجم 4لیتر دارد، از نوع وی‌شکل بوده و مجهز به دو توربوشارژر است که می‌تواند 789اسب‌بخار قدرت را برای این خودروی میلیون‌دلاری ایجاد کند. همچنین برای اینکه موتور 8سیلندر این خودرو بتواند جاده‌ها را در نوردد، وزن این خودرو نیز در طراحی و تولید، کاهش یافته است تا شتاب و سرعت بیشتری بتواند بگیرد.

ایمنی برای اعجوبه میلیون‌دلاری

اعجوبه میلیون‌دلاری مک‌لارن یا سنا دستخوش تغییراتی شده است تا بتواند امنیت راننده خود را در سرعت‌های بالای 300کیلومتر برساعت تضمین کند. برای این منظور ترمزهای به‌کار رفته در این هاپیرکار دستخوش تغییراتی شده است تا بتواند در کسری از ثانیه، در مقابل هر مانعی توقف کند. کافیست بدانید در کم‌تر از سه ثانیه این خودرو از حالت سکون به سرعت 100کیلومتر برساعت می‌رسد، پس رانندگی با آن کار هر کسی نیست، زیرا اعجوبه میلیون‌دلاری مک‌لارن غیرقابل مهارشدن است.

۲۳ تیر ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.